Monitoring a konektivita

Úvod / Webhosting / Monitoring a konektivita  

Servery pro webhostingové a serverhousingové služby jsou umístěny v klimatizových místnostech a vybaveny záložním napájecím systémem pro případ výpadku elektrické energie.

Servery jsou pod neustálým dohledem odpovědných pracovníků, kteří jsou připraveni 24 hodin denně zasáhnout v případě poruchy.

Stav připojení a vytížení serverů je průběžně analyzován a upravován k dosažení maximální stability za všech okolností.

Všechny naše servery jsou zavedeny v monitorovacím software Nagios, který v pravidelných intervalech kontroluje různé parametry důležité pro bezchybný běh serverů jako jsou např.:

  • Zatížení serveru
  • Funkčnost databáze
  • Dostupnost SSH, FTP
  • Odezva WWW stránek
  • Volné místo na discích
  • Velikost mailové fronty
  • Počet a stav procesů
  • Využití odkládacího prostoru

Garantovaná dostupnost

Garantujeme nepřetržitý provoz pro námi nabízené webhostingové služby (více viz. obchodní podmínky). Dlouhodobá dostupnost našich služeb je více než 99,95 %.

 

Síť v hlavním datacentru Brno (Master Internet)

Síť Master Internet je od počátku vytvářena tak, aby uspokojila i nejnáročnější zákazníky, kteří vyžadují maximální dostupnost a maximální šířku přenosového pásma. Master Internet má vlastní autonomní systém AS24971 s redundantním připojením k více transitním poskytovatelům.

Připojení k více páteřním sítím zajišťuje vysokou dostupnost naší sítě a odolnost proti výpadkům. Díky použití BGP (Border Gateway Protocol), je zajištěno automatické přesměrování datového provozu do jiné páteře bez výpadku dostupnosti serveru. BGP se také automaticky stará o to, aby Vaše data byly k prohlížeči uživatele poslány optimální trasou s nejmenším možným zpožděním.

Schéma sítě Master Internet

Master Map

Konektivita

Konektivita v datacentru je zajištěna dvěma nezávislými přívody optických vláken o celkové kapacitě 4 x 10GE. Master DC je připojeno k celorepublikové síti Master Internet, která je postavena na technologiích firmy CISCO s plně redundantní architekturou. Ke všem službám jsou poskytovány neagregované vyhrazené linky na portech 100 Mbps, 1 Gbps až 10 Gbps. Zahraniční konektivitu zajišťují sítě Tiscali, Cogent, AMS-IX a DE-CIX. Master Internet je přímým členem prestižních organizací jako je RIPE nebo NIX a provozovatelem brněnského peeringového uzlu CBIX.

Servery jsou připojeny na páteřní síti (připojení do sítě Internet rychlostí 1 Gbps (2 x 1 Gbps transit, 3 x 1 Gbps NIX.CZ) ).

 

Klientská sekce

 
 
Máte problém s přihlášením?

Nástroje pro správu

 

Nápověda

Využijte naši rozsáhlou nápovědu k vyřešení Vašeho problému. V nápovědět naleznete odpovědi na mnoho Vašich otázek.

Přejít do znalostní báze
 
 
 x  x