Ověření a registrace domény

www.
.
 
 

Převod existující domény

Úvod / Domény / Převod existující domény  

Jste majitelem domény u jiného poskytovatele a máte zájem o naše služby? Následující postup Vám ukáže jak převod domény provést.

Převod domén v kostce

  • Převést lze jakákoliv cizí doména, či webhosting, nutné je však mít přístup k autorizačnímu údaji pro dané doménové jméno (převážně se jedná o email majitele domény).
  • U národních domén je nutné znát AUTH-ID domény pro autorizaci daného převodu.
  • V případě převodu hostingu na servery Datahost s.r.o. je nutné kontaktovat stávajícího správce a zaslat mu nové údaje o našich DNS serverech.

Převod celého hostingu na servery společnosti Datahost s.r.o.

Pro převod hostingu je nutné přijít s požadavkem na změnu za stávajícím technickým správcem domény, případně registrátorem a musíte si zajistit:

  • změnu DNS záznamů
  • změnu technického správce

Nový ID subjekt technického správce pro české domény: Datahost

Primární DNS: ns.datahost.cz

Sekundární DNS: ns2.datahost.cz

Chcete-li zachovat stávající DNS záznamy (nebo nemáte možnost změny DNS), tak si můžete v rámci Vašich DNS nastavit jednotlivé A a MX záznamy dle zaslaných přihlašovacích údajů společnosti Datahost s.r.o. Hodnoty pro nastavení najdete v klientské sekci u své domény. Tyto změny by se měly vetšinou projevit do 24 hodin u .cz domén a do 3-6 dnů u domén generických (.com, .net, .org, .biz, .info).

Upozornění: Doporučujeme vždy zkontrolovat údaj o aktuálním plátci domény, zda-li není nutné ho také změnit (často to bývá dosavadní poskytovatel webhostingu).

Převod existujícího doménového jména k našemu registrátorovi

Převod existujícího doménového jména je záležitostí několika jednoduchých kroků. Budete při něm potřebovat alespoň jeden tzv. autorizační údaj (email majitele domény, administrační login a heslo, popř. vlastnoruční podpis v případě notářského převodu). Nejčastěji se k autorizaci používá email majitele domény.

- Po provedení objednávky převodu domény je automaticky zaslán daný převod akreditovanému registrátorovi (IGNUM s.r.o.) Ten, stejně jako v případě registrace nové domény, založí účet v systému www.domena.cz, kde můžete provádět správu Vámi převáděné domény. Přístupové údaje k účtu na www.domena.cz přijdou automaticky na kontaktní/administrační e-mail převáděné domény.

- Společně s těmito údaji příjde na daný e-mail také žádost o převod, kterou je potřeba potvrdit. Akceptován je také notářsky ověřený podpis v případě, že k danému e-mailu se nemůže majitel domény dostat.

Pro převod nadnárodních domén (.com, .net, .org, apod.) je nutné vědět tzv. AUTH-ID (Domain Password, Domain Secret či Auth Code), kterým autorizujete převod dané domény. AUTH-ID je pro každou doménu unikátní a získáte ho od stávajícího registrátora či správce domény. Je nutné také zažádat o tzv. Status Request of Transfer. Jakmile jej budete mít, stačí ho zaslat v průběhu změny doménového jména a následný převod bude dokončen bez dalšího potvrzovacího emailu.

Výzva k platbě a následná faktura ohledně prodloužení platnosti Vašeho doménového jména Vám bude doručena naším registrátorem. Úspěšné přijetí a vyřízení objednávky obdržíte e-mailem.

 

Klientská sekce

 
 
Máte problém s přihlášením?

Nástroje pro správu

 

Nápověda

Využijte naši rozsáhlou nápovědu k vyřešení Vašeho problému. V nápovědět naleznete odpovědi na mnoho Vašich otázek.

Přejít do znalostní báze
 
 
 x  x